مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران
جمعه 17 ارديبهشت 1395   19:23:39
ساختار اداره کل
خدمات الکترونیکی
آمار و اطلاع رسانی
تحقیق و توسعه
1
1391/2/14 پنجشنبه اطلاعيه اداره کل استاندارد البرز استاندارد واژه اي است که کراراً در حوزه هاي مختلف به کار گرفته مي شود در سنوات اخير با گسترش و توسعه دانش و فرهنگ جامعه و اطلاع رساني مراجع ذيربط به جايگاه واقعي خود در جامعه نزديک مي شود .
استاندارد واژه اي است که کراراً در حوزه هاي مختلف به کار گرفته مي شود در سنوات اخير با گسترش و توسعه دانش و فرهنگ جامعه و اطلاع رساني مراجع ذيربط به جايگاه واقعي خود در جامعه نزديک مي شود . بي شک توسعه صنعت و خدمت و توسعه استانداردها لازم و ملزوم يکديگر هستند و يکي از حلقه هاي زنجير توسعه يافتگي ارتقاء سطح استانداردها و اجراي آنها در حوزه هاي مختلف صنعتي و خدماتي بوده و ايجاد اشتغال پايدار و مشاغل غيرکاذب و استفاده بهينه از سرمايه هاي ملي در گرو نيل به توليد و خدمات باکيفيت در کشور است که ملحوظ نمودن شرايط ويژه سياسي کشور و اعمال تحريم هاي شديد اقتصادي و لزوم تبديل اين تهديدها به فرصتي مقتنم جهت پيشرفت اقتصادي اهتمام ويژه به توسعه و استقرار استانداردها را بيش از پيش نمايان مي سازد در اجراي دستور پر برکت مقام معظم رهبري در سال 1389 مبني بر لزوم ايجاد ساز و کارهائي جهت ارتقاء کيفيت کالاها قانون ارتقاء کيفي خودرو و توليدات صنعتي به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد و بر اساس اين قانون کليه توليدات صنعتي داخلي و کالاهاي وارداتي بايد شرايط استاندارد را رعايت نمايند.
تصويب اين قانون که از تاريخ 10/3/90 براي توليد داخل لازم الاجرا شده و به تبع آن نامگذاري هوشمندانه سال جاري به سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني توسط مقام معظم رهبري رسالت سازمان استاندارد و البته تک تک آحاد جامعه را صد چندان مي نمايد چرا که پيمودن اين طريق نيازمند مساعدت اصحاب توليد و خدمت و همراهي شهروندان فهيم و ولايتمدار مي باشد.
استان البرز، با بهره مندي از پتانسيل بسيار بالاي سرمايه گذاري، دانش و تخصص و تجربه پيرو سرآمدي در ساير عرصه ها در اين حوزه نيز مي تواند پيشگام و نمونه باشد. در اين راستا اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان البرز جهت انجام اين مهم در حوزه هاي تدوين و توسعه استانداردها، برگزاري دوره هاي آموزشي و توجيهي ، بررسي و کنترل مراکز عرضه کالا ، پياده سازي استاندارد در حوزه هاي خدماتي، توسعه و ترويج فرهنگ استاندارد و ساير زمينه هاي مرتبط نيازمند همکاري انجمن هاي تخصصي، اتحاديه ها، اصناف و ساير تشکلهاي تخصصي و همچنين محققين، اساتيد و کارشناسان مي باشد. عليهذا مستدعيست پيشنهادات و طرحهاي مورد نظر را به آدرس ذيل الذکر و يا از طريق سايت اين اداره کل به نشاني http://alborz.isiri.orgارسال نمائيد.
آدرس اداره کل: کرج- ميدان استاندارد- به سمت پژوهشگاه مواد و انرژي- ابتداي بلوار کاميونداران- اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي البرز
           
<>
شيدسچپج
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031